Місія нездійсненна: метелик Монарх
by Ron Lyttle    http://www.creationism.org/ukrainian/monarch_uk.htm
Метелик Монарх, наукова назва якого Danaus plexippitus,- великий, помаранчево-чорний метелик, що живе на більшій частині території Північної Америки. Він знайомий багатьом через щорічну міграцію на зимівлю (та із зимівлі) у Мексику і Каліфорнію. (див. журнал National Geographic, vol. 150, № 2, серпень 1976 р.

Метелик Монарх починає своє життя в яйці, що відкладається дорослою самкою на листі рослин, які виділяють молочний сік, таких як ваточник сирійський (Asclepias syriac). У відкладеного яйця розмір приблизно зі шпилькову голівку. Через 3-12 днів з яйця лупляться маленькі, схожі на черв'ячки, личинки або гусениці з жовтими,білими й чорними смужками. У них вісім пар коротеньких ніг для лазіння, а також ротова порожнина, сконструйована для жування листів, якими личинки ненаситно й живляться. Але харчуються вони листами винятково тих рослин, які виділяють молочний сік. Цей сік надзвичайно токсичний для інших тварин, гусеницям же він не завдає ніякої шкоди. Однак молочний сік робить самих гусениць надзвичайно токсичними для хижаків, наприклад птахів, які охоче б їх з'їли. З цієї причини птахи й не їдять їх.

Оскільки гусениця їсть без зупинки, вона росте. Дуже скоро вона виростає настільки, що стає занадто великою для своєї власної шкіри, через що шкіра розривається і з неї вилазить гусінь в новій шкірці, більшій за розміром, так що вона може продовжувати свій ріст. На протязі приблизно двох тижнів личинка нічим іншим не займається, як тільки їсть листя, росте, і скидає шкіру близько 5 разів.

Нарешті, вона перестає їсти, знаходить затишне містечко, висне там долілиць, пряде шовкову нитку, і останній раз втрачає свою шкіру. Але цього разу, з-під старої шкіри з'являється вже не знайома нам личинка, а невелике ущільнення без ніг і очей і без інших видимих частин тіла, що зветься лялечка. Вона не така смугаста, як гусениця, а яскраво-зелена, з жовтими цятками.

Зовні більше ніяких рухів помітити не можна, але усередині лялечки відбуваються різні процеси: серце колишньої гусениці усе ще б'ється, але всі інші внутрішні органи починають нагадувати желеподібну зелену речовину, коли вся ця маса перетворюються і стає зовсім іншою істотою. Зелений цвіт темніє, стає коричневим. Для стороннього спостерігача лялечка зовні може здатися мертвою. Але потроху колір міняється, лялечка стає прозорою, на ній стають видні чорні й жовтогарячі ділянки – колір дорослого метелика.

Нарешті, приблизно через два тижні, лялечка тріскається, і з неї з'являється дорослий метелик із шістьма довгими ніжками й ротом у вигляді довгої трубочки-хоботка, використовуваного для добування нектару з квітів. Також у новоявленого метелика є дві пари зморщених крилець, які швидко розправляються, коли рідини з тіла метелика накачується у вени всередині них. Коли крила розправляються, метелик повільно махає ними вперед та назад, напружуючи зовсім нові літальні м'язи, доки крила не обсохнуть і стануть міцними, готовими до польоту.

Незабаром метелик злітає до неба, і його можна побачити в чиємусь саду, коли він п'є нектар своїм хоботком, або у пошуках пари, щоб почати весь цикл життя заново.


Якщо Ви вважаєте себе прихильником теорії еволюції, то Ви повинні пояснити, ЯК описане вище дійство могла утворитися ВИПАДКОВО, шляхом генетичних помилок, без ЦІЛІ, без втручання у цей процес РОЗУМУ, у процесі, в якому повинні виживати лише найсильніші, коли якась примітивна безкрила істота поступово стала метеликом.

Які етапи описаного вище процесу, що зветься «повний метаморфоз», Ви могли б відкласти на певний час, оскільки ці випадкові події ще не наступили? Якщо був би відсутній навіть один фермент, то як була б можлива трансформація личинка-лялечка-метелик? Вони всі повинні бути на місці, у потрібний час і в потрібному порядку, інакше ця істота померла б. Воно працює або все разом, або не працює взагалі.

Але не давайте простих відповідей, типу «просто так сталося»; мене цікавить науково обґрунтоване пояснення, щоб учені-генетики не висміяли його як забаву. І не називайте цей процес «чудом природи», якщо тільки Ви при цьому не готові визнати інтелект і творчий замисел бога, якого Ви звете Природою...  Ця стаття НЕ самоліквідується.
 

"Місія нездійсненна: метелик Монарх"
<http://www.creationism.org/ukrainian/monarch_uk.htm>

Головна:  Українська
www.creationism.org