Elu edeneb jõudsalt keset Tsernobõli radiatsiooni

Kakskümmend viis aastat tagasi toimus Põhja-Ukraina linnas Tsernobõlis võimas tuumajaama reaktori plahvatus. Reaktor kaeti paksu betoonkihiga ja tema ümber olev laialdane tsoon  nimetati “väljasurnud tsooniks”. Kuid viimasel paari aastal, on alustanud teadlased selle piirkonna uurimist ja selle asemel et leida tühermaad koos hunnitute mutanteerunud eluvormidega, on avastatud kohastunud ökosüsteem.

Esimest korda pärast õnnetust, tunnistavad teadlased New York Times blogi kaudu oma silmaga nähtud eluvormide paindlikkusest, mis on seal heal järjel.
Kuigi kiiritus tappis kõrval kasvava männiku, leiti sojauba ja lina, mis kasvavad surnud tsoonis, “suhteliselt kahjustamatuna”. Martin Hajduch Slovaki Teaduste Akadeemiast ütles CNN, et “tüvedes või puu kontsudes on radioatsiooni, aga see on mingit moodi blokeerunud ja ei jõua seemnetsse”.

Kes oleks oodanud seemneid, mis näitaksid radioatsiooni-kaotavat strateegiat? Sellist võimekust ei ole võimalik saavutada ilma Looja poolt neisse pandud jõuta.
Kuid võibolla on veel märkimisväärsem 2007 a ühe musta värvi seene avastamine, mis mitte ainult ei saa hakkama radiatsiooniga, vaid toitub sellest! New Yorki Albert Einstein College of Medicine teadlased uurisid mehhanismi, kuidas seletada seda seenelugu.. Eksemplarid valiti välja robotiga keset kõige suuremat radiatsiooni.

Nad oletasid, et must värv, mille annab melaniin, oli üheks ellujämise põhjuseks. Online ajakirjas PLoS ONE publitseeriti, nad leidsid, et Tsernobõli seen kasvas “silmapaistvalt kiiresti” ka katsekeskkonnas, kus tekitati 500 kordne kiirgus.

Juhtiv teadlane  Ekaterina Dadachova ütles, nagu Einstein College uudistes kirjutati, "just pigment kloforfüll konvernteerib päikesevalguse keemiliskes energiaks, mis lubab rohelisel kasvada ja elada. Meie teadlased arvavad, et melaniin võib kasutada erinevat elektromagnetlist spektrit – ioniseeritud raidoatsiooni – et seda muuta seenetoiduks.“ Antud juhtum näitab, et melaniin on organismide välispinda kaitsev aine, mis konverteerib raidatsiooni kasutatavaks energiaks läbi geniaalselt toimiva keemilise protsessi.

Kuidas on seemned võimelised blokeerima radiatsiooni ja kuidas seen omandab võime süüa radiatsiooni? See sab olla ainult üleloomulik bioloogiline inseneritöö Looja poolt.


Originally published in English "Life Thrives amid Chernobyl's Leftover Radiation" by Brian Thomas, M.S. 
http://www.icr.org/article/life-thrives-amid-chernobyls-leftover/

Elu edeneb jõudsalt keset Tsernobõli radiatsiooni
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_LifeThrivesAmidChernobyl_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org