Dzunglist avastatud varemed sisaldavad üllatavaid vihjeid

Iidne ja rikkalikult viimistletud tempel Angkor Wat´is ei ole ainuke Kambodzas rohkesti külastmist leidev paik. Arheaoloogid on avastanud selles piirkonnas sadu templeid, paljud neist on jätkuvalt kaetud ümbritseva dzungli taimestikuga, Mulje, mis sellistest leidudest tekib, jätab mulje ehitistest, mis ühendasid omaaegset edukat kultuurühiskonna liikmeid laial territooriumil.

Austraalia arheoloog Damian Evans arendas välja nn "lidar" tehnoloogia, et leida vanu templeid uuel meetodil, mitte nagu seni, sumbates mööda dzungleid, lootuses midagi leida. Lidar kasutab peegelduvat laserit, et leida kõrgenduvaid kohti. Dr. Evans keskendus oma uurimuses Angkor Wat´st kirdes asuvale mägismaale, nimega Phnom Kulen ja leidis teid ja kanaleid, mis kunagi ühendasid maju ja templeid isegi ilmselt veel suuremal alal kui Kambodia sisemaa. Lidar avastas Mahendraparvata ja kaks tosinat peidetud templit, enamalt jaolt dzunglisse mattununa ja rüüstamata.

Evans rääkis Australian uudiskanalile The Age et lidariga, "ootamatult leidsime me kogu linnaku, mille olemasolust keegi ei teadnud." Isegi kohalikud külaelanikud ei teadnud sellise iidse templi asumisest nende igapäeva elu külje all.

Tempel Ta Prohm´i juures—oma juurtesse mähitud kividega pakkus maaililist vaatepilti –asudes vähem kui kolme miili kaugusel sagedasti külastatavast suurest  Angkor Wat compleksist. Khmerid ehitasid selle ja paljud ümbritsevad templid Euroopa mõistes keskajal.

Ta Prohm on kasvavalt kuulus oma bareljeefi tõttu, mis näitab vägagi selgelt stegosauruse kujundit, mis on asjatundlikult nikerdatud templi kivisse palju sajaneid tagasi- kaua aega enne paleontoloogilist dinosauruse rekonstruktsiooni. Ta Prohm'i kesksele tulbale on nikerdatud kuupäev, mida saab tõlkida kui 1186 AD. Papagoi, luige, vesipühvli ja ahvi nikerdused, mis kõik on osa ühest suurest pildist, näitavad iidse kunstniku eluajal temale teadaolnud loomi. 

Lähimad stegosauruse fossiilid pärinevad Hiinast. Seetõttu on ebatõenäoline, et iidsed inimesed oleksid nikerdanud pildi stegosauruse fossiilide järgi. 

Dinosauruste nikerdused, skulptuurid ja maalid iidsetes varemetes on tervalt vastuolus seisukohaga, et saurused elasid ja surid miljoneid aastaid enne inimesi. Kuid seletus klapib täpselt kokku piiblipärase loomiskäsitlusega. 1 Mooses raamat ütleb, et Jumal lõi inimese ja loomad, sh dinosaurused,ühel ja samal loomisnädalal.  

Kas vanad khmerid tõesti said vahetult stegosaurusi vaadelda, nagu tõendab Ta Prohm ühemõtteliselt? Kui nii, siis esindavad nood saurused selle liigi järeltulijaid, kes kunagi olid Noa pardal. See näitab, et sinna on rännanud hilisemad stegosauruste põlvkonnad, kes algselt randusid laevaga Kagu-Aasias. Nad võisid liigina välja suura Kambodzas inimtegevuse tõttu sarnaselt sellele, kuidas 2010 suri välja Java ninasarvik Vietnami piirkonnas.

Järgmine arheoloogide ees seisev ülesanne puudutab Mahendraparvata kiviseinte ettevaatlikku väljapuhastamist. Need seinad on püstitatud sajandeid enne Wat´i, kas siis selle templi seinad ilmutvad rohkemaid sauruse taolisi olendeid? Kui nii, peaksid sekulaarsed teadlased ometigi muutma oma seisukohti või valivad nad jälle faktide mahavaikimise tee, et jääda oma sekulaarse ajaklookäsitluse juurde?


Originally published in English "Jungle-Covered Ruins May Hold Surprising Hints" by Brian Thomas, M.S. 
http://www.icr.org/article/7546/

Dzunglist avastatud varemed sisaldavad üllatavaid vihjeid
<http://www.creationism.org/estonian/InstCrtnRes_CambodiaStegosaurus_et.htm>


Esileht:  Eesti
www.creationism.org